Podstatou virtualizácie je prevádzka viac oddelených serverov na jednom fyzickom hardware. To prináša zásadné úspory v obstarávacích i prevádzkových nákladoch, zlepšuje správu, urýchľuje vytvorenie a nasadenie nového servera a ďalšie výhody.

Virtuálnym serverom sa rozumie prenájom časti diskového priestoru a výpočtového výkonu na výkonnom fyzickom serveri. Narozdiel od bežného hostingu je na VPS použitý virtualizačný softvér a každý virtuálny server tak má vlastnú kópiu operačného systému, sadu inštalovaných aplikácií, IP adresu a podobne. Samozrejmosťou je root prístup cez SSH. Na virtuálny server si môžete nainštalovať takmer ľubovoľné aplikácie, používať vlastné konfigurácie a hostovať prakticky neobmedzený počet domén. Prevádzkovanie VPS miesto hostingu vyžaduje pokročilé odborné znalosti - neopatrnou konfiguráciou môžete uviesť VPS do neprevádzkyschopného stavu.

Naša ponuka virtuálnych serverov

Uvedené ceny sú za jeden mesiac prevádzky, pričom sa vždy platí na mesiac dopredu.

vServer VX10

 9.80/mesačne

Ideálne pre začínajúceho developera

1 vCore
1 GB RAM
25 GB SSD
Traffic 2 TB*
1 Gbit/s NIC
1x snapshot

vServer VX30

 29.80/mesačne

Pre malú firmu alebo brutal developera

2 vCore
4 GB RAM
100 GB SSD
Traffic 8 TB*
1 Gbit/s NIC
3x snapshot

vServer VX50

 59.80/mesačne

Ideálne napr. pre najrýchlejší e-shop

4 vCore
16 GB RAM
400 GB SSD
Traffic 20 TB*
1 Gbit/s NIC
5x snapshot

Servery sú dodávané s predinštalovaným operačným systémom podľa vášho výberu: CentOS 6.7 minimal, CentOS 7.1 minimal, Debian 8.2 LAMP, Debian 8.2 minimal, Ubuntu 14.04.3 LTS minimal Ubuntu 15.10 minimal. Snapshot je stav systému v určitém okamžiku. Termín bol vytvorený ako analógia k fotografovaniu. Snapshot odkazuje na aktuálnu kópiu stavu systému. Viac na wikipedia
V prípade záujmu Vám zabezpečíme komplexnú správu dedikovaného servera už od 150€ mesačne. Služba zahŕňa 24/7 monitoring základných parametrov servera a 6 hodín práce administrátora.
* Nie sú žiadne poplatky za akékoľvek prekročenie trafficu. Po prekročení mesačného objemu dát bude znížená rýchlosť pripojenia až do ďaľšieho obdobia. Traffic sa počítat len pre odchádzajúce data. Stanovený limit môže byť trvalo zrušený a sa zákazník zaviaže uhradiť 1,39 € za každý ďalší TB nad rámec.

Čo o nás hovoria naši zákaznícii